Dieta pro vegetariány – Musíte vědět, jak na ní

Hledáte vhodnou dietu, prostřednictvím níž zhubnete přebytečná kila? Pak se jednou z možností může stát například bezlepková dieta. Daleko populárnější je ovšem dieta pro vegetariány neboli vegetariánská dieta. Stačí, když se na chvíli stanete vegetariánem, budete dodržovat jisté stravovací návyky a uvidíte, že přebytečná kila půjdou dolů.

Vegetariánství a hubnutí

I když si to možná spousta lidí ani neuvědomuje, tak vegetariánství a hubnutí jdou víceméně ruku v ruce. Stačí se podívat kolem sebe. Sami velice brzy zjistíte, že mezi vegetariány je podstatně méně obézních lidí než mezi všežravci. Dieta pro vegetariány má zkrátka svůj smysl.

Dieta pro vegetariány od A až do Z

Pokud se rozhodne pro vegetariánskou dietu, měli byste si dát v první řadě pozor na příjem bílkovin. Právě ty jsou do těla dostávány v menší míře, takže je zkuste získávat i z jiných zdrojů. Když si tohle ohlídáte, nic Vám nebrání v tom, pustit se do hubnutí. Všechny podstatné informace zjistíte z níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak často je třeba denně jíst a pít?

I když je dieta pro vegetariány hubnoucím procesem, rozhodně nepodceňujte pravidelnou konzumaci jídla. To znamená, dopřávejte si jídlo v odpovídajícím množství alespoň pětkrát denně. Zároveň se snažte vypít dva až tři litry vody za den.

Jaký má být v potravinách obsah látek?

Snažte se dodržovat poměr 50 % sacharidů, 30 % tuků a 20 % bílkovin. Za žádných okolností se nepokoušejte hladovět nebo nějakým způsobem cílit na jednostranné diety.

Na co si jako vegetariáni musíte dát pozor?

Nepřehánějte to se sacharidy. Na druhou stranu doplňte do těla vitamíny a minerály, třeba i formou doplňků stravy.

Jaké potraviny musí tvořit základ jídelníčku?

Velkým přínosem jsou bezpochyby ryby. Dále je to dostatek ovoce a zeleniny.

Vyžaduje dieta pro vegetariány pohyb?

Už ze samotného principu hubnutí by bylo dobré, kdybyste se hýbali. Pohyb v kombinaci s vhodnou stravou udělá naprosté divy.