Hradčanské restaurace lákají na historii i delikatesy

Restaurace Na Hradčanské

Restaurace Hradčanské náměstí: Přehled

Hradčanské náměstí, to je tepena Prahy, kudy proudí davy turistů i místních. A kde jinde se zastavit a nasát atmosféru, než v některé z mnoha restaurací? Vybrat si tu můžete z tradiční české kuchyně, mezinárodních specialit i moderních konceptů.

Máte chuť na svíčkovou s knedlíkem? Nebo raději ochutnáte italskou pastu? A co takhle burger s hranolkami? Hradčanské náměstí nabízí nepřeberné možnosti pro všechny gurmány.

Nezapomeňte se ale podívat i do přilehlých uliček. Tam se často skrývají opravdové kulinářské poklady. Malé rodinné restaurace s útulnou atmosférou a autentickou kuchyní.

Ať už si vyberete jakkoli, nezapomeňte si rezervovat stůl předem. Zejména ve večerních hodinách a o víkendech bývají restaurace na Hradčanském náměstí plné.

Luxusní restaurace s výhledem

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají gastronomické poklady s dechberoucími výhledy na Prahu. Romantická večeře s panoratem Pražského hradu nebo oběd s výhledem na Malou Stranu? V srdci Hradčan si přijdou na své milovníci luxusní gastronomie i ti, kteří hledají nezapomenutelný zážitek s jedinečnou atmosférou. Restaurace v těchto místech sází na prvotřídní suroviny, často s důrazem na moderní českou kuchyni v kombinaci s mezinárodními vlivy. Očekávejte sofistikované degustační menu, širokou nabídku vín a profesionální servis. Doporučujeme rezervaci předem, zejména pokud toužíte po stole s těmi nejkrásnějšími výhledy. Nezapomeňte, že restaurace na Hradčanech patří k těm luxusnějším, připravte se proto na vyšší ceny. Na druhou stranu, za nezapomenutelný gurmánský zážitek s pohádkovou kulisou Prahy to jistě stojí.

Tradiční česká kuchyně

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky Hradčan skrývají mnoho kulinářských pokladů. Restaurace v této oblasti Prahy často sázejí na tradiční českou kuchyni, aby uspokojily jak turisty toužící po autentickém zážitku, tak i místní, kteří si chtějí připomenout chutě domova. V nabídce restaurací na Hradčanské a Hradčanském náměstí tak často naleznete klasiky jako svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem, vepřo-knedlo-zelo, guláš s variací knedlíků nebo pečená žebra s křupavou kůrkou.

Kromě hlavních chodů restaurace na Hradčanech dbají i na nabídku tradičních polévek. Česnečka s krutony a sýrem, kulajda s houbami nebo hovězí vývar s játrovými knedlíčky patří mezi stálice jídelních lístků. A co by to bylo za českou kuchyni bez sladké tečky na konec? Jablkový závin s vanilkovou omáčkou, borůvkové knedlíky s tvarohem a máslem nebo nadýchané buchty s povidly lákají k ochutnání.

Restaurace na Hradčanské a Hradčanském náměstí si dávají záležet na tom, aby používaly čerstvé a kvalitní suroviny, a často spolupracují s lokálními dodavateli. Díky tomu si hosté mohou vychutnat tradiční českou kuchyni v té nejlepší kvalitě a s autentickou chutí.

Kavárny a cukrárny

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají kromě historických památek také lákavé kavárny a cukrárny. Po procházce mezi barokními paláci a okouzlujícími výhledy na Prahu si dopřejte zasloužený odpočinek s šálkem voňavé kávy a lahodným dezertem. Vybrat si můžete z tradičních českých cukráren s nabídkou větrníků, kremrolí a rakviček, ale i moderních kaváren s výběrovou kávou a dortíky inspirovanými světovými trendy. Některé podniky lákají na posezení na venkovních zahrádkách s výhledem na ruch Hradčan, jiné zase nabízejí klidnější atmosféru v útulných interiérech. Ať už dáváte přednost čerstvému espressu, horké čokoládě nebo domácí limonádě, na Hradčanech si přijdete na své. Místní kavárny a cukrárny jsou ideálním místem pro krátkou pauzu během prohlídky Pražského hradu, romantické rande nebo posezení s přáteli.

Rychlé občerstvení

Hradčanské náměstí a přilehlá Hradčanská ulice tvoří rušné centrum, kde se mísí historie s pulzujícím životem. Není divu, že se zde vedle tradičních restaurací nachází i pestrá nabídka rychlého občerstvení. Ať už spěcháte na prohlídku Pražského hradu nebo jen toužíte po rychlém obědě, máte na výběr z mnoha možností. Klasikou jsou stánky s klobásami a hranolky, které potěší svojí dostupností a sytostí. Pro milovníky mezinárodní kuchyně jsou zde kebabárny, pizzerie a bistra s nabídkou baget, sendvičů a salátů. V teplých měsících lákají zahrádky kaváren s nabídkou zmrzliny, palačinek a dalších sladkých i slaných pochoutek. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, rychle občerstvení na Hradčanské vám poskytne potřebnou energii na další objevování krás Prahy.

Ceny a rozpočet

Hradčanské a Hradčanské náměstí, to je krása sama o sobě, ale co vaše peněženka? Dobrá zpráva je, že si tu na své přijde každý. Ano, najdete tu luxusní restaurace s dechberoucími výhledy a cenami, které vás donutí zhluboka se nadechnout. Večeře pro dva s lahví vína se tu může vyšplhat i na několik tisíc korun.

Nezoufejte ale, milovníci lidovějších cen! Hradčanské skrývá i spoustu menších podniků, kde si dáte poctivé české jídlo za rozumné peníze. Polévka, hlavní chod a pivo vás tu vyjdou do tří set korun na osobu. A co teprve kavárny! Voňavá káva s dezertem s výhledem na Pražský hrad? I to si tu můžete dopřát za cenu, která vás nezruinuje.

Než se ale vydáte do víru Hradčan, doporučujeme projít si menu a ceny online. Ušetříte si tak nepříjemné překvapení u placení. Ať už hledáte luxusní zážitek nebo jen rychlý oběd, Hradčanské a Hradčanské náměstí vás nezklame!

Rezervace a otevírací doba

Pro rezervaci v některé z restaurací na Hradčanské nebo přímo na Hradčanském náměstí je vždy vhodné kontaktovat vybraný podnik s dostatečným předstihem. Mnoho restaurací v této oblasti, oblíbené mezi turisty i místními, nabízí online rezervační systémy, které umožňují snadnou a rychlou rezervaci stolu. V opačném případě je možné rezervaci provést telefonicky. Otevírací doba restaurací na Hradčanské a Hradčanském náměstí se liší v závislosti na konkrétním podniku a dnu v týdnu. Většina restaurací je otevřena denně, a to jak na obědy, tak na večeře. Některé podniky mohou mít v neděli nebo pondělí zavřeno, případně nabízet omezenou otevírací dobu. Před návštěvou restaurace je proto vždy vhodné ověřit si aktuální otevírací dobu, a to buď na webových stránkách podniku, nebo telefonicky.

Tipy pro návštěvníky

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají mnoho restaurací s různou atmosférou a kuchyní. Než se ale vydáte do jedné z nich, pár tipů pro vás. Rezervujte si stůl předem, obzvlášť pokud se chystáte na večeři nebo o víkendu. Hradčanské je oblíbenou turistickou destinací a restaurace se rychle plní. Při výběru restaurace zvažte typ kuchyně, na kterou máte chuť. Na Hradčanech najdete vše od tradiční české kuchyně po italskou, francouzskou nebo asijskou. Nebojte se vyzkoušet něco nového! Pokud si nejste jistí, zeptejte se místních na doporučení. Rádi vám poradí, kde se dobře nají. Ceny v restauracích na Hradčanech se liší. Obecně platí, že čím blíže k Pražskému hradu, tím dražší. Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, zkuste restaurace v bočních uličkách. Nezapomeňte si užít atmosféru Hradčan. Procházka po náměstí nebo přilehlých zahradách vám zaručeně zlepší chuť k jídlu.

Doprava a parkování

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky Hradčan jsou proslulé svou malebností a historickou atmosférou, ale zároveň představují výzvu z hlediska dopravy a parkování. Kvůli omezenému prostoru a památkové ochraně je parkování přímo na Hradčanském náměstí prakticky nemožné.

Nejbližší parkovací možnosti se nacházejí v přilehlých ulicích, například v ulici U Brusnice, Loretánská nebo Ke Hradu. Tyto parkovací zóny jsou však často plně obsazené, a proto je vhodné využít i vzdálenější parkoviště, jako je například parkoviště u Pražského hradu nebo podzemní garáže v obchodním centru Palladium.

Doporučujeme využít MHD, která nabízí pohodlné spojení z centra města i dalších částí Prahy. Na Hradčanské náměstí se dostanete tramvajemi číslo 22 a 23, případně autobusy číslo 180 a 207. Pokud preferujete taxi, je nutné počítat s možnými dopravními omezeními a vyšší cenou.

Pro ty, kteří se nebojí fyzické aktivity, je příjemnou alternativou procházka po malebných hradčanských uličkách. Cesta z centra Prahy, například z Malé Strany, vám zabere přibližně 20 minut a nabídne vám krásné výhledy na město.

Historie Hradčanského náměstí a gastronomie

Hradčanské náměstí, to není jenom Pražský hrad. Je to místo s bohatou historií, která se prolíná s životem prostých lidí i šlechty. Už od 14. století se tu konaly trhy, slavnosti a bohužel i popravy. A kde se shromažďovali lidé, tam nesměly chybět ani hospody a restaurace. Zlatý věk pro restaurace na Hradčanském náměstí nastal v 18. století. Vznikaly honosné paláce a s nimi i elegantní restaurace, kam mířila smetánka tehdejší společnosti. Představte si záři křišťálových lustrů, vůni pečené zvěřiny a zvuk živé hudby. Dnes na Hradčanském náměstí najdete restaurace pro každý vkus a peněženku. Od tradičních českých hospůdek s pivem a gulášem až po luxusní podniky s mezinárodní kuchyní. Ať už si vyberete jakkoli, vězte, že ochutnáváte i kus historie tohoto výjimečného místa.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: AdamHubalek

Tagy: restaurace na hradčanské | restaurace na hradčanském náměstí