Hudba: Nejznámější české kapely, které musíte slyšet!

Nejznámější České Kapely

Kabát

Kapela Kabát patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely. Vznikla v roce 1983 v Teplicích a za svou dlouhou kariéru si získala miliony fanoušků nejen v České republice, ale i na Slovensku. Kabát je známý svým hardrockovým zvukem, chytlavými melodiemi a texty, které často oslavují rock'n'rollový styl života. Mezi jejich nejznámější hity patří "Pohoda", "Bára", "Malá dáma", "Corrida" nebo "Schody".

Kapela pravidelně vyprodává největší české haly a stadiony a jejich koncerty jsou proslulé svou energií a show. Kabát získal nespočet ocenění, včetně mnoha Českých slavíků a Andělů. Patří mezi nejprodávanější české hudební interprety a jejich alba se pravidelně umisťují na předních příčkách prodejních žebříčků. Kabát je zkrátka fenomén české hudební scény, který si své místo mezi legendami bezpochyby zaslouží.

Kryštof

Kapela Kryštof, založená v roce 1993 v Havířově, se bezpochyby řadí mezi nejznámější české kapely současnosti. Své pevné místo na české hudební scéně si vydobyla díky chytlavým melodiím, hlubokým textům frontmana Richarda Krajča a energickým koncertům. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Obchodník s deštěm", "Zatančím", "Cesta" nebo "Ty a já". Kapela má na svém kontě již devět studiových alb a nespočet hudebních ocenění, včetně cen Anděl. Kryštof pravidelně vyprodává největší české haly a festivalová pódia a patří k nejúspěšnějším českým kapelám posledních let. Jejich popularita sahá napříč generacemi a jejich koncerty jsou zážitkem plným emocí a energie.

Chinaski

Chinaski je bezpochyby jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kapel. Založena byla v roce 1987 a za dobu své existence si získala srdce milionů fanoušků napříč generacemi. Jejich hudba je charakteristická chytlavými melodiemi, vtipnými texty a energií, která strhne i ty nejzarytější odpůrce. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "1970", "Punčocháče", "Dobrák od kosti" nebo "Každý ráno". Chinaski vydali celkem 10 studiových alb, z nichž se mnohá stala platinovými. Kapela je známá svými energickými koncerty, na kterých nechybí skvělá atmosféra a interakce s publikem. Za svou kariéru Chinaski získali nespočet ocenění, včetně několika Českých slavíků a Andělů. Patří tak právem mezi legendy české hudební scény a jejich hudba bude bavit posluchače ještě mnoho let.

Lucie

Kapela Lucie patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely. Založena byla v roce 1985 a za dobu své existence si získala miliony fanoušků napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Medvídek", "Amerika", "Černí andělé" nebo "Zakázané uvolnění". Lucie je známá svým energickým projevem na koncertech a chytlavými melodiemi, které se jen tak neomrzí. Kapela se může pochlubit mnoha oceněními, včetně Českého slavíka, a jejich alba patří k nejprodávanějším v historii české populární hudby. Seznam nejznámějších českých kapel by bez Lucie nebyl úplný. Jejich vliv na českou hudební scénu je nepopiratelný a jejich písně se staly nedílnou součástí českého kulturního dědictví.

Mirai

Ačkoliv název "Mirai" nezní příliš česky, tato kapela si své místo mezi nejznámějšími českými hudebními skupinami rozhodně vydobyla. Frontman Mirai Navrátil, se svým japonským původem, vnáší do české hudební scény svěží vítr a originalitu. Kapela Mirai se proslavila hity jako "Otchi", "Pojď za mnou, nebo radši běž" nebo "Když nemůžeš, tak přidej", které se staly stálicemi českých rádií a festivalových pódií.

Mezi nejznámější české kapely se řadí i díky svému žánrovému rozpětí, ve kterém se mísí pop, rock a elektronika. Kapela Mirai se může pochlubit řadou ocenění, včetně několika cen Anděl. Jejich popularita s každým rokem roste a není pochyb o tom, že Mirai patří mezi stálice české hudební scény.

Mandrage

Mandrage patřila mezi nejznámější české kapely, a to především mezi fanoušky pop-rocku a alternativy. Vznikla v roce 2001 v Plzni a za dobu své existence si získala srdce tisíců posluchačů napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří "Šrouby a matice", "Hledá se žena" nebo "Františkovy Lázně". Kapela se proslavila energickými koncerty a chytlavými melodiemi, které kombinovaly rockové prvky s prvky popu a elektroniky.

Mandrage vydala celkem pět studiových alb a získala řadu ocenění, včetně několika cen Anděl. V roce 2015 ohlásila pauzu na dobu neurčitou, která trvá dodnes. Přestože kapela momentálně nekoncertuje ani nevydává novou hudbu, její písně si stále drží své místo v srdcích fanoušků a na seznamech nejznámějších českých kapel.

Olympic

Je pozoruhodné, kolik slavných českých kapel má spojitost s Olympikem, ať už jde o stejnojmenný klub v pražské Karlínské ulici nebo o samotné olympijské hry. Kapela Olympic, jedna z nejznámějších českých rockových skupin, si své jméno zvolila právě podle karlínského klubu, kde v 60. letech začínala. Další legendární kapela, Pražský výběr, má zase ve svém repertoáru píseň "Olympijskej hifi", která s nadsázkou glosuje tehdejší posedlost sportovními přenosy. A nesmíme zapomenout ani na Karla Gotta, jehož píseň "Zvonky štěstí" se stala hymnou československých sportovců na olympijských hrách v Calgary v roce 1988. Tyto příklady ukazují, jak hluboko je téma sportu a olympijských her zakořeněno v české populární kultuře a jak silnou inspiraci v něm nacházejí i naši nejznámější hudebníci.

Wanastowi Vjecy

Wanastowi Vjecy patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely s historií sahající až do 80. let. Kapela, která si prošla různými hudebními etapami od punku přes rock až po popovější melodie, si získala srdce fanoušků napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Vlkodlak", "Andělé" nebo "Sbírka zvadlých růží". Frontman Robert Kodym se svým nezaměnitelným hlasem a charismatem se stal ikonou české rockové scény. Wanastowi Vjecy se nesmazatelně zapsali do historie české populární hudby a jejich koncerty dodnes patří k vyprodaným a energickým hudebním zážitkům. Zařazení kapely do seznamu nejznámějších českých kapel je tak zcela zasloužené a odráží jejich dlouholetý vliv na českou hudební scénu.

Wohnout

Wohnout je stálicí na české rockové scéně už od 90. let. Kapela, která vznikla v roce 1990, si rychle získala popularitu díky své energické hudbě a vtipným textům. Wohnout je známý svými živými koncerty, které jsou plné energie a interakce s publikem. Mezi jejich nejznámější hity patří "Banány", "Svaz českých bohémů" nebo "Černej pátek".

Kapela Wohnout vydala celkem 9 studiových alb a získala řadu ocenění, včetně několika cen Anděl. I po více než 30 letech na scéně Wohnout stále koncertuje a dokazuje, že patří mezi nejvýznamnější české rockové kapely. Jejich hudba oslovuje fanoušky napříč generacemi a jejich koncerty jsou zárukou skvělé zábavy.

Tři sestry

Tři sestry patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely s nejdelší historií. Založena byla v roce 1985 v pražských Řepích a od té doby si získala srdce milionů fanoušků napříč generacemi. Jejich styl, označovaný jako punk-rock nebo hospodský rock, je charakteristický chytlavými melodiemi, vtipnými texty a energií nabitými koncerty. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Zelená", "Modlitba pro partu", "Průša" nebo "Nechci do ústavu".

Kapela Tři sestry se stala fenoménem české hudební scény. Jejich popularita se projevuje nejen vyprodanými koncerty, ale také silnou fanouškovskou základnou, která se hrdě hlásí k jejich hudbě a životnímu stylu. Kapela se stala symbolem rebelie, svobody a radosti ze života. Kromě Tří sester existuje na české hudební scéně mnoho dalších známých kapel, které si získaly popularitu u fanoušků různých žánrů. Mezi ně patří například Kabát, Lucie, Chinaski, Kryštof, Olympic, Wanastowi Vjecy, Mňága a Žďorp a mnoho dalších. Každá z těchto kapel má svůj osobitý styl a přispívá k rozmanitosti a bohatosti české hudební kultury.

Arakain

Arakain patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely s nejdelší historií na české metalové scéně. Založen byl v roce 1982 a za dobu své existence prošel mnoha personálními změnami, ale i hudebními proměnami. Od heavy metalových začátků, přes thrashové období, až po experimenty s rockovými a industriálními prvky, si Arakain dokázal udržet věrné fanoušky a získat si i nové. Mezi jejich nejznámější hity patří Apage Satanas, Proč?, Šeherezád, Kolonie termitů, nebo Cesta do nebe. Arakain odehrál tisíce koncertů, vydal nespočet alb a získal mnoho ocenění. Patří tak právem do seznamu nejznámějších českých kapel, které ovlivnily několik generací fanoušků.

Divokej Bill

Divokej Bill je bezpochyby jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kapel 21. století. Vznik kapely se datuje do roku 1997 v Úvalech u Prahy. Kapela, která ve své tvorbě originálně mísí prvky folku, rocku a punku, si získala srdce fanoušků napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří songy jako "Čmelák", "Plakala", "Malování" nebo "Zdivočelá země". Divokej Bill je známý svými energickými koncerty a osobitými texty frontmana Vaška Bláhy, které se často dotýkají témat jako je láska, smrt, alkohol nebo česká kotliny. Kapela má na svém kontě 8 studiových alb, nespočet odehraných koncertů a několik prestižních hudebních cen Anděl. Divokej Bill se řadí po bok kapel jako Kabát, Chinaski, Kryštof nebo Lucie mezi stálice české hudební scény a jejich popularita stále roste.

No Name

Kapela No Name vznikla v roce 1996 v Košicích na Slovensku. I když se neřadí mezi ryze české kapely, jejich popularita v Čechách je nesporná. Za svou kariéru stihli vydat 10 studiových alb a nespočet hitů, které zlidověly na obou stranách hranice. Mezi ty nejznámější patří určitě písně "Ži a nechaj žiť", "Černej kůň" nebo "Lekná". No Name se proslavili svým energickým rockovým projevem a chytlavými melodiemi, které si získaly srdce fanoušků napříč generacemi. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku a jejich koncerty jsou vždy zárukou skvělé atmosféry a nezapomenutelného hudebního zážitku. I když No Name pocházejí ze Slovenska, patří bezesporu k nejpopulárnějším kapelám i u nás a jejich hudba si bezpochyby zaslouží své místo na seznamu nejznámějších českých a slovenských kapel.

Slza

Kapela Slza, založená v roce 2013 v Praze, se rychle vyšvihla mezi nejznámější české kapely. Jejich chytlavé popové melodie a emotivní texty si získaly srdce tisíců fanoušků napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří Láska v přepočtu, Celibát, Katarze, Ani vody proud, Pouta nebo Padám. Kapela, kterou tvoří Petr Lexa (zpěv) a Lukáš Bundil (kytara), se může pochlubit řadou ocenění, včetně několika cen Anděl v kategorii Skupina roku. Slza se tak zařadila po bok legendárních českých kapel, jako jsou Kabát, Lucie, Chinaski, Kryštof, Olympic, Wanastowi Vjecy, Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Buty, J.A.R., Divokej Bill, Tři sestry, Mirai, Mandrage a mnoha dalších. Seznam nejznámějších českých kapel je dlouhý a pestrý, což svědčí o bohaté hudební kultuře České republiky.

Monkey Business

V hudebním světě se to hemží kapelami jako opicemi v džungli. A v té české to není jinak! Máme tu legendy, co tu s námi jsou už pěkně dlouho, a pak taky mladou krev, která teprve rozjíždí svůj hudební cirkus. Mezi ty největší legendy patří určitě Kabát, Olympic, Lucie, Chinaski nebo třeba Kryštof. Tyhle kapely plní haly a stadiony a jejich hity znají snad všichni.

A co taková mladší generace? Tam je to taky pěkně našlapané! Mirai, We Are Domi, Lake to Ocean, Role nebo třeba Annet X - tihle všichni dokazují, že česká muzika má budoucnost. Ať už máte rádi rock, pop, rap nebo třeba něco úplně jiného, na české scéně si určitě najdete to svoje. Takže pusťte si muziku a užijte si tu jízdu!

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: Hudba

Autor: AdamHubalek

Tagy: nejznámější české kapely | seznam nejznámějších českých kapel