Kabát si získal fanoušky svými rockovými hity

V jednom z našich nedávných článků jsme se zaměřili na nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Dnes Vám představíme hudební kapelu, která si podmanila především rockově založené posluchače. Je to skupina Kabát. Ta se z dlouhodobého hlediska řadí mezi nejúspěšnější v České republice.

Skupina Kabát a něco o ní

Je bez debat, že tuto skupinu zná každý člověk v zemi, i když mu tento hudební žánr nemusí být vlastní. Pokud se ovšem chcete dozvědět ještě více, začtěte se do tabulky prezentované níže, kde Vám prozradíme vše podstatné.

PředmětHodnota
Založení skupiny1983
Aktivita na hudební scéněOd roku 1989
Vydaných alb11
Prodaných kopií1 milion
Co všechno byste měli o kapele Kabát.

Hlavním frontmanem skupiny je všem dobře známý Josef Vojtek, který mimochodem zpívá i v řadě muzikálů a objevil se v nejrůznějších hudebních pořadech. Zbývající složení kapely tvoří Tomáš Krulich, Ota Váňa, Milan Špalek a Radek Hurčík. Když se zaposloucháte do písní skupiny Kabát, jistě zaznamenáte několik hudebních žánrů. Dříve to byl spíše trash metal. Dnes už je to hard rock, rock´n´roll a rock.

Nejslavnější hudební alba

Nejslavnější hudební skupinu můžete pravidelně slýchávat v rádiích a televizi, i když aktivita prostřednictvím turné už není taková. Jejich nesmrtelné songy dráždí rockerské ucho dál. K jejich nejznámějším studiovým albům patří například Má jí motorovou, Colorado, Čert na koze jel, Go satane go, Dole v dole, Banditi di Praga a Do pekla/do nebe. To je zajímavá ochutnávat toho, kde můžete objevit jejich prvotřídní hity.

Kabát, to je hlavně show

Kdo někdy navštívil koncert skupiny Kabát musí potvrdit, že účast na takové události není pouze o hudebním zážitku. Především koncerty v posledních letech byly spojeny s maximální zábavou, ohnivou show a nejrůznějšími efekty. To vše umocňovalo jedinečný zážitek při poslechu tak skvělé rockové hudby.

Stejně, jako třeba Lucie Bílá, také skupina Kabát získala za éru své působnosti spoustu ocenění. A to především v kategorii Skupina roku, kde pravidelně obsazovala přední příčky.

Publikováno: 05. 07. 2021

Kategorie: Hudba

Autor: AdamHubalek

Tagy: hudební kapela | hudební skupina | Josef Vojtek | Kabát | Kabáti | kapela | Pepa Vojtek | rock | skupina | Vojtek