Lucie Bílá – Královna popu současné doby

Mezi nejznámější české zpěváky patří rozhodně Karel Gott, o tom není žádných pochyb. Když se zamyslíte nad tím, jaká česká zpěvačka se může rovnat jeho formátu, budete mít určitě také jasno. Je to Lucie Bílá vlastním jménem Hana Zaňáková. Zpěvačka populární hudby a herečka, jejíž diskografie je opravdu sáhodlouhá.

Kde se narodila královna popu?

Označení královna popu je v případě Lucie Bílé určitě na místě. Pokud tuto zpěvačku chcete poznat blíže, začtěte se do níže uvedené tabulky. Právě z ní zjistíte základní informace o jejím životě.

PředmětHodnota
Datum narození7. dubna 1965
Místo narozeníKladno
Pěvecké zaměřeníVokál
Aktivní rokyOd roku 1985
Bližší informace o zpěvačce Lucii Bílé.

Lucie Bílá je známa především díky svým nesmrtelným hitům, které se na její výrazné popularitě jistě podepsaly. Je to například Láska je láska, Jsi můj pán nebo hit eSeMes. Zapomínat bychom ve výčtu neměli ani na píseň Trouba.

Lucie Bílá sbírá jedno ocenění za druhým

O kvalitách této zpěvačky rozhodně není třeba pochybovat. Dokazuje to přemíra oceněné, jimiž se za svoji životní kariéru může pyšnit. Jsou to ceny Gramy, Thálie, Anděl, České gramy a Cena akademie populární hudby. V těchto segmentech se prosadila jako Zpěvačka roku, mnohdy však nechybělo ani ocenění Album roku nebo Skladba roku. Dlouhodobě zářila také v anketě Český slavík, kde stejně, jako Karel Gott brala vždy první místa.

Lucie Bílá a její diskografie

Diskografie Lucie bílé je za roky jejího působení na české pěvecké scéně skutečně bohatá. Dokazují to její studiová alba, soundtracky, výběrová alba, včetně těch koncertních. Lucie Bílá se kromě jiného zaměřuje také na přidružené umělecké činnosti. Důkazem jsou například natočené dokumenty o jejím životě, několik vydaných knih a přemíra muzikálů, v nichž ztvárnila hlavní roli. V neposlední řadě si zahrála v mnoha filmech. V posledních letech to byly především pohádky, kam její nepřehlédnutelná postava s osobitým hlasem jednoduše zapadne. Lucie Bílá je v česku výrazným uměleckým fenoménem.