Nejlepší restaurace Kutná Hora: Kam na gurmánský zážitek?

Nejlepší Restaurace Kutná Hora

Dačický

V srdci Kutné Hory, zapsané na seznamu UNESCO, najdete Restaurace vás přenese do časů rytířů a královen. Interiér restaurace dýchá historií. Vychutnejte si tradiční českou kuchyni. Na jídelním lístku najdete klasiky jako vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím nebo svíčkovou na smetaně. Dačický je skvělou volbou pro romantickou večeři, rodinný oběd nebo posezení s přáteli. Restaurace patří mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře a nabízí nezapomenutelný gastronomický zážitek. Doporučujeme rezervaci předem, obzvláště o víkendech.

V Ruthardce

V útulné Ruthardce, zasazené do malebných uliček Kutné Hory, na vás dýchne atmosféra středověku. Nejenže si tu pochutnáte na tradiční české kuchyni, ale zároveň se ponoříte do historie. Restaurace, která patří mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře, sází na poctivé suroviny a staročeské receptury. Ochutnat tu můžete například vepřové koleno, pečená žebra nebo kachnu s knedlíkem a zelím. Milovníci polévek ocení kulajdu nebo česnečku. Na své si přijdou i vegetariáni, pro které je připraveno speciální menu. Restaurace Ruthardka je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, ale i pro posezení s přáteli nebo rodinou.

U Hrnčíře

Pokud hledáte tradiční českou kuchyni v srdci Kutné Hory, restaurace U Hrnčíře je skvělou volbou. Nachází se jen pár kroků od Vlašského dvora a nabízí útulné prostředí s klenutými stropy a rustikálním nábytkem. Na jídelním lístku najdete klasiky jako svíčkovou na smetaně, vepřové koleno nebo guláš, ale i sezónní speciality a vegetariánské pokrmy. Restaurace U Hrnčíře si zakládá na používání čerstvých a lokálních surovin, což se odráží v chuti jídel. Obsluha je přátelská a ochotná poradit s výběrem jídla i pití. Ceny jsou přiměřené a odpovídají kvalitě a lokalitě. Restaurace U Hrnčíře je oblíbená mezi místními i turisty, proto doporučujeme rezervaci předem, obzvlášť ve večerních hodinách a o víkendech.

Pivnice Dačický

Pivnice Dačický je stálicí na kutnohorské gastronomické scéně a právem se řadí mezi nejlepší restaurace ve městě. Nachází se jen pár kroků od Vlašského dvora a nabízí autentický zážitek z české kuchyně a piva. Interiér restaurace je stylově zařízený s důrazem na tradiční prvky a útulnou atmosféru. V nabídce najdete klasická česká jídla jako vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím, svíčkovou na smetaně nebo guláš. Vše je připravováno z čerstvých a kvalitních surovin podle tradičních receptur. K dobrému jídlu patří i dobré pití a v Pivnici Dačický si přijdou na své milovníci piva. Na čepu se střídají piva z menších českých pivovarů a nechybí ani nabídka pivních speciálů. Obsluha je příjemná a ochotná poradit s výběrem jídla i pití. Pokud hledáte nejlepší restauraci v Kutné Hoře, Pivnice Dačický je skvělou volbou.

Restaurace U Medvídků

Pokud hledáte tradiční českou kuchyni v srdci Kutné Hory, restaurace U Medvídků by měla být na vašem seznamu. Tato oblíbená restaurace, která se nachází jen pár kroků od památek jako je Kostnice a Chrám svaté Barbory, nabízí autentický zážitek z české gastronomie. V útulném interiéru s klenutými stropy a rustikálním nábytkem si můžete vychutnat klasická jídla jako vepřové koleno, svíčkovou na smetaně nebo guláš. Restaurace U Medvídků je známá svými velkými porcemi za rozumné ceny, takže odtud určitě neodejdete hladoví. Kromě jídla nabízí restaurace i široký výběr českých piv, včetně Plzně a dalších regionálních specialit. Díky své poloze, atmosféře a vynikající kuchyni je restaurace U Medvídků skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejlepší restaurace Kutná Hora a nejlepší restaurace v Kutné Hoře.

U Kata

V srdci Kutné Hory, jen pár kroků od slavného chrámu svaté Barbory, se nachází útulná restaurace "U Kata". Tato restaurace s dlouholetou tradicí si získala srdce místních i turistů svou vynikající českou kuchyní a příjemnou atmosférou. V menu najdete klasické pokrmy jako vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím, svíčkovou na smetaně nebo guláš, ale i speciality z grilu a sezónní jídla z čerstvých surovin.

"U Kata" je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, rodinný oběd nebo posezení s přáteli. V létě je otevřena zahrádka s výhledem na historické centrum města. Restaurace je vyhlášená i svými poctivými porcemi a příznivými cenami. Pokud hledáte nejlepší restauraci v Kutné Hoře, "U Kata" by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

Pizzerie Don Pepe

Pizzerie Don Pepe se řadí mezi oblíbené restaurace v Kutné Hoře. Není divu, vždyť nabízí široký výběr pizz připravovaných dle tradičních italských receptur. V nabídce nechybí klasiky jako Margherita nebo Capricciosa, ale najdete tu i speciality s netradičními kombinacemi chutí. Těsto si zde připravují sami podle vlastní receptury a pečou ho v peci na dřevo, což dodává pizzám nezaměnitelnou chuť a vůni. Kromě pizz si v Don Pepe můžete pochutnat i na těstovinách, salátech nebo masových pokrmech. Restaurace se nachází v centru Kutné Hory a nabízí příjemné posezení v útulném interiéru i na venkovní zahrádce. Don Pepe je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejlepší pizzu ve městě, ale i pro ty, kteří si chtějí pochutnat na jiných italských specialitách v příjemném prostředí. Ať už jste místní nebo turista, návštěvu Pizzerie Don Pepe v Kutné Hoře si určitě užijete.

Restaurace Vlašský Dvůr

Vlašský Dvůr, s bohatou historií sahající až do 15. století, není jen tak ledajaká restaurace. Nachází se přímo v srdci Kutné Hory, jen pár kroků od památek jako je chrám svaté Barbory a kostnice v Sedlci. Už jen samotné prostředí restaurace, umístěné v gotických sklepeních, dýchá na hosty jedinečnou atmosférou.

Vlašský Dvůr si zakládá na tradiční české kuchyni s moderním nádechem. V nabídce najdete speciality jako vepřové koleno, svíčkovou na smetaně, ale i lehčí jídla z ryb a drůbeže. Vše je připravováno z čerstvých a kvalitních surovin od lokálních dodavatelů.

Kromě lahodného jídla si ve Vlašském Dvoře můžete vychutnat i širokou škálu českých vín a piv. Obsluha je vždy milá a ochotná poradit s výběrem.

Ať už hledáte restauraci pro romantickou večeři, rodinnou oslavu nebo jen příjemné posezení s přáteli, Vlašský Dvůr je tou správnou volbou. Díky své poloze, atmosféře a výborné kuchyni patří právem mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře.

U Balouna

U Balouna je oblíbená restaurace v srdci Kutné Hory, která láká na tradiční českou kuchyni v útulné a příjemné atmosféře. Restaurace je vyhledávaná jak místními, tak turisty, kteří si chtějí pochutnat na poctivých a chutných jídlech za rozumné ceny. Na jídelním lístku nechybí klasiky jako svíčková na smetaně, vepřová žebra, guláš nebo smažený sýr. K dispozici je i sezónní menu, které nabízí speciality z čerstvých surovin.

Restaurace U Balouna je ideálním místem pro rodinné oslavy, romantické večeře i posezení s přáteli. V letních měsících je otevřena zahrádka, kde si můžete vychutnat jídlo a pití pod širým nebem. Obsluha je vždy milá a ochotná a ráda vám poradí s výběrem jídla i pití. Pokud hledáte nejlepší restaurace Kutná Hora nebo nejlepší restaurace v Kutné Hoře, určitě nevynechejte

Restaurace Na Kozím Plášti

Pokud hledáte nejlepší restaurace v Kutné Hoře, nesmíte minout restauraci Na Kozím Plášti. Tato restaurace se nachází jen pár kroků od centra města a nabízí jedinečný kulinářský zážitek. Na Kozím Plášti je známá svou tradiční českou kuchyní s moderním nádechem. Šéfkuchař a jeho tým používají pouze ty nejčerstvější sezónní suroviny od lokálních dodavatelů. V nabídce najdete klasiky jako svíčkovou na smetaně, vepřové koleno nebo kachnu s knedlíkem a zelím, ale i modernější jídla inspirovaná mezinárodní kuchyní.

Kromě vynikajícího jídla restaurace Na Kozím Plášti nabízí také široký výběr vín z Moravy i ze světa. Personál restaurace je velmi přátelský a ochotný vám s výběrem jídla i pití poradit. Atmosféra v restauraci je příjemná a útulná, takže se zde budete cítit jako doma. Restaurace Na Kozím Plášti je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, rodinnou oslavu nebo firemní večírek. Díky své poloze, vynikající kuchyni a příjemné atmosféře patří restaurace Na Kozím Plášti právem mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře.

Restaurace Barbora

Restaurace Barbora patří mezi často zmiňované podniky, když se mluví o nejlepších restauracích v Kutné Hoře. Není divu, vždyť nabízí kombinaci tradiční české kuchyně s moderními gastronomickými trendy. Na jídelním lístku restaurace Barbora najdete klasiky jako svíčkovou na smetaně nebo vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím, ale i sofistikovanější jídla inspirovaná mezinárodní kuchyní. Šéfkuchař dbá na to, aby se v kuchyni používaly vždy čerstvé a kvalitní suroviny, nejlépe od lokálních dodavatelů. Kromě výborného jídla si v restauraci Barbora užijete i příjemnou atmosféru. Interiér restaurace je stylově zařízený a nabízí kombinaci moderních a rustikálních prvků. V letních měsících je otevřena také zahrádka, kde si můžete vychutnat jídlo pod širým nebem. Ať už hledáte restauraci pro romantickou večeři, rodinný oběd nebo posezení s přáteli, restaurace Barbora je skvělou volbou. Díky své poloze v centru Kutné Hory je navíc snadno dostupná.

Pivnice Na Špýcharu

Pivnice Na Špýcharu je stálicí na kutnohorské gastronomické scéně a právem se řadí mezi nejlepší restaurace ve městě. Nachází se v historickém centru Kutné Hory, jen pár kroků od Vlašského dvora. Restaurace sálá tradiční českou atmosférou, o kterou se stará příjemný interiér s dřevěným nábytkem a klenutými stropy. V létě láká k posezení také venkovní zahrádka.

Na jídelním lístku Pivnice Na Špýcharu najdete široký výběr tradičních českých jídel, připravovaných z kvalitních a čerstvých surovin. Vedle klasiky jako je vepřová pečeně s knedlíkem a zelím, svíčková na smetaně nebo guláš, nechybí ani speciality z grilu a sezónní nabídka. K jídlu si můžete vybrat z bohaté nabídky piv, včetně lokálních značek.

Pivnice Na Špýcharu je ideálním místem pro posezení s přáteli, rodinný oběd nebo romantickou večeři. Díky své poloze, příjemné atmosféře, chutnému jídlu a milé obsluze si získává srdce mnoha návštěvníků a patří k nejlépe hodnoceným restauracím v Kutné Hoře.