Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou: Zastávka, kde se dobře jí i pije

Restaurace Slepá Kolej Benátky Nad Jizerou

Nabídka jídel

V naší nabídce najdete tradiční českou kuchyni s důrazem na čerstvé a kvalitní suroviny. Pochutnáte si na klasických pokrmech jako je vepřová panenka s knedlíkem a zelím, hovězí guláš s houskovým knedlíkem nebo smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou. Pro milovníky ryb připravujeme grilovaného pstruha s bylinkovým máslem a vařenými bramborami. Na své si přijdou i vegetariáni, pro které máme v nabídce například zeleninové rizoto s parmazánem nebo smažený květák s bramborovou kaší. Nabízíme také denní menu, které se skládá z polévky, hlavního jídla a nápoje za zvýhodněnou cenu. K jídlu si můžete vybrat z široké nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů, včetně točeného piva z lokálních pivovarů. Sladkou tečkou na závěr pro vás může být některý z našich dezertů, jako je například jablečný závin s vanilkovou omáčkou nebo čokoládový dort s malinami. Přijďte si pochutnat do restaurace Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou a užijte si příjemné posezení v útulném prostředí s přátelskou obsluhou.

Speciality podniku

Naše restaurace Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si zakládá na poctivé české kuchyni. Vaříme z čerstvých, lokálních surovin a podle tradičních receptur. Naší specialitou jsou pečená vepřová žebra na medu a pivu, která se jen rozplývají na jazyku.

Nabízíme také široký výběr minutek, polévek a salátů. Pro milovníky sladkého máme domácí dezerty, jako je například teplý jablečný závin s vanilkovou zmrzlinou. K pití si u nás můžete dát točené pivo z lokálních pivovarů, moravská vína nebo něco ostřejšího.

Věříme, že si u nás pochutnáte a budete se k nám rádi vracet.

Sezónní menu

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si potrpíme na sezónní suroviny. Věříme, že jídlo chutná nejlépe tehdy, když je připraveno z čerstvých, lokálních produktů. Proto se naše menu mění v závislosti na ročním období a dostupnosti surovin. Na jaře se můžete těšit na svěží saláty s mladou zeleninou, chřest nebo jehněčí speciality. Léto přináší do restaurace Slepá kolej bohatou úrodu jahod, borůvek a dalšího ovoce, které pro vás s láskou proměníme v lahodné dezerty. S příchodem podzimu se na vašem talíři objeví dýňová polévka, houbové rizoto nebo pečená kachna se zelím a knedlíkem. A v zimě vás zahřeje silný hovězí vývar, vepřová panenka na švestkách nebo tradiční vánoční kapr. Sledujte naše webové stránky nebo facebookovou stránku, kde pravidelně zveřejňujeme aktuální sezónní menu.

Dezerty

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si na své přijdou i milovníci sladkého. Naše dezerty jsou připravovány s láskou a z kvalitních surovin, aby uspokojily i ty nejnáročnější jazýčky. Co byste řekli na nadýchaný jablečný závin s vanilkovou omáčkou a šlehačkou? Nebo byste raději ochutnali teplý borůvkový koláč s kopečkem vanilkové zmrzliny? V nabídce máme také domácí dorty, jejichž složení se mění podle sezóny a fantazie našeho cukráře. Neváhejte se zeptat obsluhy na denní nabídku dezertů. Určitě si vyberete ten pravý, kterým zakončíte svou návštěvu v restauraci Slepá kolej sladkou tečkou.

Nápojový lístek

V naší nabídce najdete široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, které uspokojí každou žízeň. Začněte svůj den s šálkem voňavé kávy od lokálního dodavatele nebo si vyberte z naší nabídky čajů. Pro osvěžení v horkých dnech doporučujeme domácí limonády s čerstvým ovocem a bylinkami. Milovníci piva si jistě vyberou z naší nabídky točených piv, kde nechybí klasický plzeňský ležák ani speciály z menších pivovarů. Máme pro vás připravenou i širokou škálu vín z Moravy i celého světa, stačí se zeptat našeho personálu, který vám s výběrem rád poradí. A pokud dáváte přednost něčemu ostřejšímu, potěší vás výběr rumů, whisky a dalších destilátů. Na své si u nás přijdou i řidiči a děti, pro které máme připravené ovocné šťávy, domácí limonády a další nealkoholické nápoje.

Pivo na čepu

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si milovníci piva přijdou na své. Na čepu se tu pravidelně střídá několik druhů piv, vždy s důrazem na kvalitu a rozmanitost. Najdete tu jak tradiční české ležáky, tak i speciály z menších pivovarů. Obsluha vám ráda poradí s výběrem a doporučí pivo dle vaší chuti. Ať už preferujete hořkou plzeň, osvěžující ejl nebo netradiční IPA, na Slepé koleji si určitě vyberete.

Nealkoholické nápoje

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si můžete vybrat z široké nabídky nealkoholických nápojů, které uspokojí každou žízeň. Nabízíme klasické limonády jako Coca-Cola, Kofola, Sprite a Fanta, ale i ochucené minerální vody Mattoni a Aquila. Pro milovníky ovocných chutí máme připravené džusy z čerstvého ovoce a domácí limonády s mátou a citronem. V nabídce nechybí ani teplé nápoje jako káva, čaj a horká čokoláda. Pro řidiče a děti máme připravené nealkoholické pivo Birell a ovocné šťávy Kubík.

Přijďte si pochutnat na výborném jídle a osvěžit se lahodným nápojem do restaurace Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou.

Vína

Naše vinná karta je pečlivě sestavená tak, aby uspokojila chuťové pohárky každého hosta. Nabízíme široký výběr vín z Moravy i celého světa, od svěžích bílých vín přes plná červená vína až po elegantní rosé. Naši číšníci vám rádi pomohou s výběrem vína, které se bude perfektně hodit k vašemu jídlu a preferencím.

Pro milovníky piva točíme Plzeňský Prazdroj a Gambrinus 10°, které jsou vždy perfektně vychlazené. Máme také menší výběr lahvových piv z menších pivovarů, abyste si mohli vychutnat i něco speciálního.

Ať už si vyberete víno nebo pivo, věříme, že si vychutnáte jeho chuť v příjemném prostředí restaurace Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou.

Denní menu

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si pochutnáte na poctivé české kuchyni.
Přijďte si pochutnat do restaurace Slepá kolej a užijte si příjemnou atmosféru a skvělé jídlo.

Ceny jídel

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si pochutnáte za rozumné ceny. Nabízíme širokou škálu jídel české i mezinárodní kuchyně, takže si vybere opravdu každý. Ať už máte chuť na poctivý hovězí guláš, šťavnatý burger nebo lehký salát, u nás si určitě vyberete. Ceny hlavních jídel se pohybují od 150 Kč do 250 Kč.

Kromě stálého jídelního lístku nabízíme také denní menu, které se skládá z polévky a hlavního jídla za příznivou cenu. Denní menu se obměňuje každý den a vždy zahrnuje masovou i bezmasou variantu.

Pro milovníky sladkého máme připravenou nabídku dezertů, jako je například domácí štrúdl nebo teplé maliny s vanilkovou zmrzlinou.

Věříme, že si u nás pochutnáte a zároveň oceníte příznivé ceny.

Velikost porcí

V restauraci Slepá kolej v Benátkách nad Jizerou si hosté rozhodně nebudou stěžovat na malé porce. Filozofie podniku staví na poctivých porcích za rozumné ceny, což se odráží i ve velikosti jídel. Ať už si vyberete z nabídky hotových jídel, minutek, specialit nebo pizzy, dostanete na stůl talíř plný jídla, ze kterého se zaručeně zasytíte. Restaurace Slepá kolej myslí i na rodiny s dětmi a nabízí dětské porce oblíbených jídel, aby si na svém výletě pochutnali i ti nejmenší. Pokud i přesto nebudete mít dost, můžete si dopřát některý z lahodných dezertů.