Zámecká restaurace Manětín: Královská hostina na dosah ruky

Zámecká Restaurace Manětín

Zámecká atmosféra

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín, to nejsou jen názvy. Je to příslib nevšedního gastronomického zážitku v prostředí, které dýchá historií. Představte si klenuté stropy, těžké sametové závěsy a jemné světlo svíček, které se odráží od starobylých zdí. Vychutnejte si lahodnou večeři v rytířském sále, kde se kdysi procházeli urození páni, nebo si dopřejte romantickou schůzku v zámecké zahradě s výhledem na malebné okolí. Atmosféra zámku Manětín vás přenese v čase a promění obyčejný večer v nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete pro slavnostní večeři, svatební hostinu nebo jen posezení s přáteli, zámecká restaurace Manětín vám poskytne jedinečné prostředí a prvotřídní servis.

Tradiční česká kuchyně

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín, dva pojmy vzbuzující očekávání tradiční české kuchyně. A právem! Obě restaurace si zakládají na poctivých surovinách a recepturách, které se dědí z generace na generaci. V nabídce tak nechybí klasiky jako svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem a brusinkami, pečená kachna s červeným a bílým zelím a bramborových knedlíkem, nebo vepřová žebra na černém pivu s křupavou kůrkou.

Zapomenuto není ani na vegetariány, pro které se připravují jídla ze sezónních surovin, například grilovaný kozí sýr s červenou řepou a vlašskými ořechy. K dobrému jídlu neodmyslitelně patří i dobré pití. Vinný lístek nabízí výběr z moravských i zahraničních vín, a milovníci piva si jistě vyberou z nabídky lokálních pivovarů. Ať už si vyberete zámeckou restauraci nebo restauraci v zámku, čeká vás nezapomenutelný kulinářský zážitek v prostředí malebného Manětína.

Sezónní speciality

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín si zakládají na tom, aby svým hostům nabízely to nejlepší z lokálních a sezónních surovin. Proto se menu v průběhu roku mění a vždy odráží aktuální nabídku od lokálních farmářů a dodavatelů. Na jaře se tak můžete těšit na svěží saláty z mladé zeleniny, chřest připravený na různé způsoby nebo jehněčí maso z nedalekých pastvin. Léto přináší do restaurace bohatství lesních plodů, ze kterých se připravují lahodné dezerty, ale také grilované speciality z ryb a masa. Podzim je ve znamení dýní, hub a zvěřiny. Ochutnat tak můžete například dýňovou polévku s krutony, srnčí hřbet na víně nebo kančí guláš s houskovým knedlíkem. A v zimě vás zahřeje hutná hovězí polévka s játrovými knedlíčky, pečená husa s červeným zelím a bramborovým knedlíkem nebo vánoční cukroví dle tradičních receptur. Kromě sezónních specialit restaurace nabízí také stálé menu s výběrem tradičních českých jídel.

Široká nabídka vín

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín si zakládají na tom, aby svým hostům nabídly nejen kulinářský zážitek, ale také široký výběr kvalitních vín. Jejich vinný lístek je pečlivě sestaven tak, aby uspokojil jak znalce a milovníky vína, tak i ty, kteří si chtějí jen příjemně vychutnat sklenku dobrého moku k jídlu.

Najdete zde vína z tradičních vinařských oblastí České republiky, jako je Morava, ale i lahve z vyhlášených světových regionů, například z Francie, Itálie či Chile. Vybírat můžete z vín bílých, červených i růžových, suchých i sladších, a to jak od menších lokálních vinařství, tak i od renomovaných značek. Personál restaurace vám ochotně poradí s výběrem vína, které se bude nejlépe hodit k vašemu pokrmu a vašim chuťovým preferencím. Ať už si vyberete jakkoli, můžete si být jisti, že si ve skleničce vychutnáte kvalitní víno, které podtrhne výjimečnost vaší návštěvy zámecké restaurace v Manětíně.

Dezerty vlastní výroby

Obědové menu

V zámecké restauraci Manětín si hosté mohou pochutnat na sezónních specialitách připravených z lokálních surovin. Šéfkuchař restaurace v zámku Manětín dbá na čerstvost a kvalitu surovin a sází na tradiční české recepty v moderním pojetí. Polední menu se obměňuje každý den a nabízí polévku, hlavní chod s výběrem ze dvou variant a dezert. Návštěvníci si tak mohou vychutnat oběd v elegantním prostředí zámecké restaurace za příznivou cenu.

Romantická večeře

Zámecká restaurace Manětín, ať už ji najdete pod tímto nebo názvem "restaurace v zámku Manětín", je kouzelným místem pro nezapomenutelnou romantickou večeři. Představte si křupavý večer, zámecký park zahalený do tmy a okna restaurace prosvětlená tlumeným světlem svíček. Uvnitř vás okouzlí atmosféra starých časů a vůně lahodných pokrmů z lokálních surovin.

Zkušení kuchaři v čele s šéfkuchařem pro vás s vášní připraví moderní variace na tradiční českou kuchyni. Vychutnejte si speciality jako kachní prsa na víně s karlovarským knedlíkem nebo grilovaný candát s máslovou omáčkou.

K romantické večeři patří i výběr kvalitního vína. Sommelier restaurace vám ochotně doporučí to pravé k vašemu menu.

Zámecká restaurace Manětín je ideálním místem pro oslavu výročí, žádost o ruku nebo jen pro krásné chvíle ve dvou.

Firemní akce a oslavy

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín nabízejí jedinečné a kouzelné prostředí pro firemní akce a oslavy. Ať už plánujete menší setkání, velkolepou oslavu, konferenci nebo teambuilding, zámek Manětín poskytuje nádherné prostory s historickou atmosférou. S kapacitou až 120 osob v několika sálech a saloncích si můžete vybrat ideální prostor pro vaši akci. Profesionální personál restaurace se postará o catering na míru dle vašich přání a požadavků. Od welcome drinku a coffee breaku po slavnostní večeři s degustačním menu, zámecká restaurace Manětín vám připraví nezapomenutelný gastronomický zážitek. Okolí zámku s krásným parkem a malebnou krajinou západních Čech nabízí mnoho možností pro doprovodný program vaší akce. Prohlídka zámku, procházka parkem, degustace vín ve vinném sklepě nebo adrenalinové aktivity v okolí, to vše a mnohem více vám můžeme pomoci zorganizovat.

Letní terasa s výhledem

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín, to jsou synonyma pro gurmánský zážitek v romantickém prostředí. Ale věděli jste, že v letních měsících se otevírá i kouzelná letní terasa s výhledem? Představte si to: teplý letní večer, sklenka lahodného moravského vína v ruce a před vámi se otevírá dechberoucí panorama Manětínské kotliny. Zelené kopce, lesy a rybníky se rozprostírají až k horizontu a vytváří pohádkovou kulisu pro váš večer.

Letní terasa restaurace v zámku Manětín je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, oslavu narozenin s přáteli nebo jen tak pro příjemné posezení s rodinou. Šéfkuchař restaurace pro vás i na terase připravuje lákavé pokrmy z čerstvých a sezónních surovin. Ochutnat můžete speciality české i mezinárodní kuchyně, ať už dáváte přednost masitým pokrmům, rybám nebo vegetariánským specialitám.

Nezapomeňte si rezervovat stůl předem, ať už se chystáte na romantickou večeři při západu slunce nebo na oslavu s přáteli. Letní terasa restaurace v zámku Manětín je oblíbeným místem a volné stoly rychle mizí.

Otevírací doba a rezervace

Zámecká restaurace Manětín a restaurace v zámku Manětín, to jsou dvě gastronomické oázy, které lákají k návštěvě. Ať už se chystáte na romantickou večeři, rodinnou oslavu nebo jen tak na oběd s přáteli, je vždy lepší mít rezervaci.

Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období a aktuálních akcích, proto doporučujeme ověřit si ji předem na webových stránkách nebo telefonicky.

Restaurace se snaží vyjít vstříc všem hostům, a proto je možné se domluvit i na individuálních požadavcích. Neváhejte se proto obrátit na personál, který vám rád zodpoví veškeré dotazy a pomůže s rezervací.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: AdamHubalek

Tagy: zámecká restaurace manětín | restaurace v zámku manětín